16.12.2015

Strona WWW UKS HALS

Aby odnaleźć interesujące tematy należy nawigować w menu po lewej stronie.

Ostatnie aktualności

13.06.2022

43. edycja regat o Puchar Prezydenta Sopotu zakończona

Blisko 150 zawodników walczyło w weekend 10-12 czerwca w 43. regatach o Puchar Prezydenta Sopotu, jednej z najstarszych cyklicznych imprez na polskim morzu.

11.06.2022

Wszyscy na pokład

wyniki i zdjęcia z drugiego dnia Pucharu Prezydenta Sopotu

07.06.2022

Sopocki windsurfer, Kamil Manowiecki ustanowił nowy rekord przepłynięcia trasy Malta – Sycylia.

Piątek trzynastego maja dla 20-letniego Kamila Manowieckiego był bardzo szczęśliwy. Nie tylko udało mu się wygrać jubileuszowy wyścig Malta-Sicily Windsurf Crossing ale ustanowił również nowy rekord trasy pokonując na desce z żaglem 53,4 mile morskie (99km) w czasie dwóch godzin i 13 minut.

07.06.2022

Puchar Prezydenta Sopotu startuje w ten piątek

W dniach 9–12 czerwca w Sopocie odbędzie się 43 edycja regat Pucharu Prezydenta Sopotu, najstarszych w Polsce cyklicznych windsurfingowych regat rozgrywanych na akwenie morskim. Organizatorem regat jest Sopocki Klub Żeglarski ERGO Hestia Sopot.

Maja Dziarnowska brązową medalistką mistrzostw Europy

Zawodniczka Sopockiego Klubu Żeglarskiego ERGO Hestia Sopot Maja Dziarnowska wywalczyła brązowy medal w Mistrzostwach Europy w olimpijskiej klasie iQFoil w Torbole na jeziorze Garda (Włochy). To już kolejny duży sukces Mai, która z poprzednich dwóch imprez tego sezonu przywiozła srebrny i brązowy medal.

Nina Arcisz mistrzynią świata!

W Młodzieżowych Mistrzostwach Świata klas Formula Kite i A's Youth Foil Class w Torre Grande na Sardynii bardzo dobrze zaprezentowali się zawodnicy SKŻ ERGO Hestia Sopot. W klasie Formula Kite Nina Arcisz wywalczyła złoto, a w TOP 10 były pozostałe zawodniczki SKŻ ERGO Hestia Sopot: Magdalena Woyciechowska na 6. miejsce i Dominika Sawicka na 9.